sobota, 28 listopada 2009

W międzyczasie

Cóż może robić rysownik komiksów w przerwach pomiędzy kreowaniem kolejnych wiekopomnych dzieł? Odpowiedzi na to pytanie jest tak wiele, jak wielu jest komiksiarzy. Dzisiejszy wpis urozmaiciłem obrazkami dowodzącymi, że w tak zwanym międzyczasie niektórzy z nas robią mniej więcej to samo, czyli rysują i wypełniają swoje codzienne obowiązki. „Nurek” jest obrazkiem narysowanym na zamówienie kolegi, który zupełnie niespodziewanie, w wieku czterdziestu paru lat, zainteresował się podwodną eksploracją. Ilustracja ma „mobilny” charakter, bowiem niemal każdy jej fragment stanowi osobną warstwę i zapewne mój kolega Sławek trochę zmieni układ rybostanu a być może także i kolorystykę różnych elementów. Pasek komiksowy jest natomiast dowodem, że niektórych zleceń nie powinno się przyjmować, choćby miały nieść ze sobą naprawdę przyzwoite wynagrodzenie. Od początku czułem, że nie leży mi to zadanie, lecz męską decyzję o rzuceniu go w cholerę podjąłem z dużym opóźnieniem. Wybaczcie, ale daruję sobie opisywanie stresujących szczegółów przedsięwzięcia. Zdjęcia wykonane telefonem, zwanym także głuptakiem są skromnym zapisem kilku spacerów z moim pieskiem. Miejsce akcji: Bydgoszcz, osiedle Wyżyny - Na Skarpie (dawna nazwa: Bartodzieje Małe).

16 komentarzy:

 1. Sądząc po fotkach piękna złota polska jesień panuje na Wyżynach w Bydgoszczy, a i od czasu do czasu można trafić na szeryfa:) Nurek urokliwy. Pozdrowienia dla Bosmana!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jesień jest w tym roku łaskawa, bo zbyt często nie pada. Czasami mam wrażenie, że na Wyżynach panuje jakiś specyficzny mikroklimat, który sprawia, że omijają nas dramatyczne zjawiska pogodowe, niestety śnieg przeważnie również. Radiowóz szeryfa sprowokował mnie do pstrykania tych różnych fotek. Dzięki za pozdrowienia, wycałuję mu zaraz mordkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. A co złego jest w tym pasku (oprócz tego, że nie ma napisów)? Zwłaszcza jeśli płacą za niego przyzwoicie...
  Nie takie chałtury człowiek musi w życiu robić.

  OdpowiedzUsuń
 4. W pasku chyba nic złego nie ma, ale całokształt zlecenia nie przypadł mi do gustu. Coraz częściej zdarza mi się, że nie mogę ciągnąć zadania, jeżeli w duszy nie zagra ani jedna nutka.

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja z kompletnie innej beczki walnę - ale słodki piesek :3

  OdpowiedzUsuń
 6. Niewiem co mozna w nurku zmieniac, swietny jest:D Rybki mnie rozbroily:D
  PAsek tez jest dobry, ale rozumiem, ze cos jednak tam neigralo ogolnie w calosci zlecenia. W obecnej dobie przesladzania wsyztskiego do bolu i cenzurowania na milion frontow, jest sporo zlecen, przy ktorych sie zaciska mocno zeby:P No ale to moje zdanie;)

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. @Haku - Piesek jest słodziutki i grubiutki jak pączuszek. Powiedziałem mu, że ma pierwszego fana w blogosferze.
  @Ssselena - Zleceniodawca łyknął pasek i inne rzeczy bez mrugnięcia, ale ja stary, wybredny i humorzasty dziad już jestem.

  OdpowiedzUsuń
 8. To ja też z innnej beczki. Wszystkiego najlepszego z okazji imienin! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zdziwilabym sie jakby ich nie wizial:D
  Niechec do wykonywania niektorych zlecen, podejzewam ze dosc czesto sie zdarza wielu osobom niezaleznie od wieku;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zauwazylam wpis wyzej i dopiero skojazylam, rowniez zycze wszytskiego najlepszego:D:D:D

  OdpowiedzUsuń
 11. dzień dobry ;)
  wszystkiego najlepszego z okazji imienin ;)
  może Pan mieć problemy z kojarzeniem mnie, napisałam kiedyś do Pana w prośbą o pomoc. Dziękuje i jeszcze raz wszytskiego najlepszego;)
  ola ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Dziękuję wszystkim!
  Dzięki Olu, pamiętam:)

  OdpowiedzUsuń
 13. I ja dołączam się do imieninowych życzeń-zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz wielu zleceń, które nie przyprawiają o szczękościsk. Co do pieska, to jestem jego drugim fanem:P

  OdpowiedzUsuń
 14. Dzięki Simson, dopisałem Cię do listy.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja również - nie wiem czy zdążyłem ż życzeniami - jakoś ostatnio jestem wyjety z rzeczywistości :d...
  Niemniej - Wszystkiego Dobrego, Żyj w Pokoju i Dostatku!!!
  A z "Nurkiem" to mi się inna historia nsuneła... hehe - kryminalna rzecz można ująć :D
  Pozdr!

  OdpowiedzUsuń
 16. @Kajman - Dzięki za życzenia, jak szczere to nieważne, czy spóźnione. Pokój i Dostatek jak najbardziej mi odpowiadają. Historię mojego nurka też skróciłem na potrzeby wpisu.
  Pozdro:)

  OdpowiedzUsuń