poniedziałek, 20 kwietnia 2009

Diabeł i komiksy

24 kwietnia o godz. 18.00 w Kawiarni Artystycznej „Węgliszek” (ul. Batorego 1, przy Starym Rynku, Bydgoszcz) - w ramach Festiwalu Literatury Popularnej POPLIT odbędzie się spotkanie z bydgoskimi komiksiarzami (rysownikami, scenarzystami i publicystami). Prowadzący spotkanie Maciej Jasiński zapowiada, że w pierwszej części imprezy poświęconej wspomnieniom o Jerzym Wróblewskim gośćmi honorowymi będą jego córka i siostra. Druga część będzie poświęcona perspektywom rozwoju komiksu w Polsce i na świecie, rozważaniom, kto i dlaczego lubi czytać komiksy oraz jak komiks wypada w porównaniu z książkami i filmami (oraz jak je inspiruje). Ogólnie rzecz ujmując - sztuka rysunkowego przekazu versus proza życia. Wydaje mi się, że nie unikniemy także najgorętszego tematu, tzn. zamieszania wokół MFK! Osobiście mam nadzieję na spotkanie ze wszystkimi kolesiami/ twórcami/ ziomkami. Obecność zapowiedzieli min.: Śledziu, Simson, Jacek Michalski, Jacek Przybylski, Łukasz Chmielewski, Krzysztof Mirowski, ale inni też się zmieszczą. Może być ciekawie i to nie tylko dlatego, że w „Węgliszku”, tuż obok „sceny" jest barek! Węgliszek to taki bydgoski diabeł stąd tytuł posta.

5 komentarzy:

 1. mój kumpel z jednego bloku w suwałkach pracuje tam jako barman. nie wiem czy tego wieczoru będzie za ladą, ale ogólnie nawiedzi. ten świat robi się coraz mniejszy. niedługo w obcym mieście spotkam na ulicy samego siebie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja sie najbardziej ciesze na czesc trzecia-nieoficjalna,jak zwyle zreszta.Niemniej,chetnie poslucham madrzejszych kolegow,tylko jeszcze wolne musze wziac w robocie....a potem pospiewamy torunskie kibolskie piosenki

  OdpowiedzUsuń
 3. Już słyszę okrzyki: Prowokacja! Zdrada! Targowica!
  Heja, heja Polonia mistrzem spidweja - to jedynie słuszny kawałek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj,nie prowokuj-jestem silnie szkolony,jesli chodzi o takie kawalki....

  OdpowiedzUsuń